SuperPro Leaf Spring Bush Kit (Bushing- leaf spring) fits rear
SuperPro Leaf Spring Bush Kit
SKU code: SPF0260K
Warranty:Lifetime Warranty
This product includes the following components: 8 Bushings
Product Information:
Leaf Spring Front Support BrFits Acket Kit
Fitment Position: fits rear
Fitment Difficulty:
Fitment Time (minutes):
8 Bushings
| SKU | SPF0260K |
| Barcode # | 9317745002604 |
| Brand | Superpro |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 21cm |
| Shipping Height | 15.5cm |
| Shipping Length | 5cm |
| Type | Recommended Retail Price (RRP) |
NISSAN 200B 2.0L 1977-1981 Fitment Difficulty: /10 Fitting Time: mins Fitting Position: Rear
NISSAN 200B SSS 1977-1979 Fitment Difficulty: /10 Fitting Time: mins Fitting Position: Rear
NISSAN BLUEBIRD 2.0 1985-1986 Fitment Difficulty: /10 Fitting Time: mins Fitting Position: Rear
NISSAN BLUEBIRD 2.0 i 1981-1985 Fitment Difficulty: /10 Fitting Time: mins Fitting Position: Rear
NISSAN URVAN 1.6 19fits 80-1982 Fitment Difficulty: /10 Fitting Time: mins Fitting Position: Rear
NISSAN URVAN 2.0 1982-1983 Fitment Difficulty: /10 Fitting Time: mins Fitting Position: Rear
NISSAN URVAN 2.0 1982-1998 Fitment Difficulty: /10 Fitting Time: mins Fitting Position: Rear
NISSAN URVAN 2.0 (E23B) 1982-1986 Fitment Difficulty: /10 Fitting Time: mins Fitting Position: Rear
NISSAN URVAN 2.2 D 1980-1983 Fitment Difficulty: /10 Fitting Time: mins Fitting Position: Rear
NISSAN URVAN 2.2 D 1980-1983 Fitment Difficulty: /10 Fitting Time: mins Fitting Position: Rear
NISSAN URVAN 2.3 D 1982-1986 Fitment Difficulty: /10 Fitting Time: mins Fitting Position: Rear
NISSAN URVAN 2.3 D (E23B) 1982-1986 Fitment Difficulty: /10 Fitting Time: mins Fitting Position: Rear
Be The First To Review This Product!
Help other SA Suspension Online users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
superpro control arm bush kit offset (mounting kit- control/trailing arm mounting) fits rear
845011
![]()
kyb skorched4's shock absorber - lifted height heavy-duty (shock absorber) front

