SuperPro Trailing Arm Bush Kit (Mounting Kit- control/trailing arm mounting)
SuperPro Trailing Arm Bush Kit
SKU code: SPF1760K
Warranty:Lifetime Warranty
This product includes the following components: 4 Bushings, 2 Tubes
Product Information:
Trailing Arm Upper Bush Kit
Fitment Position:
Fitment Difficulty:
Fitment Time (minutes):
Downloads
Fitting PDF Download
4 Bushings- 2 Tubes
| SKU | SPF1760K |
| Barcode # | 9317745017608 |
| Brand | Superpro |
| Shipping Weight | 0.4540kg |
| Shipping Width | 21cm |
| Shipping Height | 15.5cm |
| Shipping Length | 5cm |
| Type | Recommended Retail Price (RRP) |
LAND ROVER FREELANDER 1.8 i 16V 4x4 1998-2000
LAND ROVER FREELANDER 2.0 DI 4x4 1998-2006
LAND ROVER FREELANDER 2.0 DI 4x4 1998-2000
LAND ROVER FREELANDER 2.0 TD4 4x4 2000-2006
LAND ROVER FREELANDER 2.0 Td4 4x4 2000-2006
LAND ROVER FREELANDER 2.5 V6 4x4 2000-2006
Fits Toyota 4 RUNNER 4.0 GRN210/2154x4 2002-2009
TOYOTA 4 RUNNER 4.7 GRN210/2154x4 2002-2009
TOYOTA FJ CRUISER 4.0L 2006-2008
TOYOTA FJ CRUISER 4.0 4WD (GSJ15_) 2010-2018
TOYOTA FORTUNER 2.8 D 4x4 (GUN156) 2015+
TOYOTA fits hilux 4.0 4WD (GGN25) 2005-2015
TOYOTA HILUX 4.0 4WD (GGN25_) 2005-2015
TOYOTA HILUX 3.0 D 4WD (KUN26) 2006-2015
TOYOTA HILUX 3.0 D-4D 4WD (KUN26) 2006-2015
TOYOTA HILUX SURF 4.7 GRN210/2154x4 2002-2009
TOYOTA LAND CRUISER Fits Prado 2.8 D-4D (GDJ150_- GDJ155_, GDJ150) 2015-2020
TOYOTA LAND CRUISER PRADO 4.0 (GRJ120) 2005-2009
TOYOTA LAND CRUISER PRADO 4.0 V6 WTi (GRJ120) 2003-2009
TOYOTA LAND CRUISER PRADO 4.0 V6 VVTi (GRJ150) 2009-2015
TOYOTA LAND CRUISER PRADO 4.0 V6 VVT-i (GRJ150_, GRJ125_, GRJ150) 2015-2017
TOYOTA LAND CRUISER PRADO 3.0 D-4D (KDJ120, KDJ125, KDJ121) 2006-2010
TOYOTA LAND CRUISER PRADO 3.0 D-4D (KDJ150_, KDJ150, KDJ155) 2009-2015
TOYOTA LAND CRUISER PRADO 3.0 D (KZJ120_) 2005-2009
TOYOTA LAND CRUISER PRADO 3.0 D-4D (KZJ12) 2002-2007
TOYOTA LAND CRUISER PRADO 2.7 (TRJ125, RZJ120) 2002-2004
TOYOTA LAND CRUISER PRADO 2.7 (TRJ120) 2003-2004
Be The First To Review This Product!
Help other SA Suspension Online users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.

