Sway Bar Link (Link/Coupling Rod- stabilizer bar)
Sway Bar Link
SKU code: W23610
Warranty:3 Year / 60,000Kms
This product includes the following components: 2 Links
Benefit Note: Knock, knock, knock! That's the sound you hear when your sway bar links are not doing their job. Links are a common service item due to either worn or ofits ver compliant bushings/ joints and possibly bent or snapped centre bodies. Upgrade from the old units to Whiteline sway bar links with superior features that outlast and outperform the original equipment.
Product Information:
Knock, knock, knock! That's the sound you hear when your sway bar links are not doing their job. Links are a common service item due to either worn or over compliant bushings/ joints and possibly bent or snapped centre bodies. Upgrade from the old units to Whiteline sway bar links with superior features that outlast and outperform the original equipment.
Link Type: Ball Joint
Adjustable: No
On Car Adjustable: Not Applicable
Bolt Diameter: 10mm
Overall Length [mm]: 300
Specification: Horizontal
Product Attribute: Bushing - Fitter Friendly
Product Attribute: Finish - Plating
Product Attribute: Sway Bar Links
Product Attribute: Sway Bar Links - Steel/ Ball Joint
Product Attribute: Sway Bar Links - H/D Ball Joints
Product Attribute: Warranty - 3 Year
Fitment Position:
Fitment Difficulty:
Fitment Time (minutes):
2 Links
| SKU | W23610 |
| Barcode # | 9319924403479 |
| Brand | Whiteline |
| Shipping Weight | 0.6740kg |
| Shipping Width | 42cm |
| Shipping Height | 12cm |
| Shipping Length | 5cm |
| Type | Recommended Retail Price (RRP) |
SUZUKI SWIFT 1.6 (RS 416) 2006-2011
Be The First To Review This Product!
Help other SA Suspension Online users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
KSLF1020
![]()
stabilizer link (link/coupling rod- stabilizer bar) left front
KSLR1032
![]()
stabilizer link (link/coupling rod- stabilizer bar) fits rear

